You're viewing a single thread.
All Comments
300 comments
They’re $8.75 for 12 at Aldi in CA. Or if you’re a real saver, 60 for under $45!
13 0 Reply8.75/12 = $0.73 per egg.
45/60 = $0.75 per egg.Incredible! With bulk purchasing, I can pay an extra $0.02 per egg.
10 1 ReplyJesus that's a huge difference in the Aldi price nearest me (about an hour by car).
2 0 ReplyYeah, you know shit is fucked when eggs are over $8/dozen at Aldi!
4 0 Reply
300 comments
Scroll to top